Zamień lekcję w przygodę czyli nauczyciel XXI wieku i nowe technologie w edukacji

ilustracja promująca projekt TuEuropeana 2018, na jakiej widnieje sowa

Zapraszamy edukatorów, którzy są otwarci na wykorzystywanie w swojej pracy nowych technologii oraz zasobów archiwalnych, do tego aby zmienili swoje lekcje w przygodę, korzystając w praktyce szkolnej z gry terenowej i mobilnego studia telewizyjnego.

Cykl spotkań, zaprogramowany wspólnie z EduLab PCSS w Poznaniu, zakłada kompleksowe przedstawienie bogactwa archiwalnych repozytoriów cyfrowych (w tym Europeany i polskich zasobów) oraz edukację na temat prawa autorskiego. Wskażemy również możliwe sposoby ponownego wykorzystania archiwów przy użyciu ogólnie dostępnych technologii – darmowych aplikacji i innych narzędzi umożliwiających interaktywne, angażujące uczenie. Na koniec uczestnicy warsztatów stworzą zestaw nowych materiałów edukacyjnych wykorzystujących zasoby archiwalne i opartych o metody aktywizujące uczniów.

Program

Warsztaty składają się z czterech stacjonarnych spotkań warsztatowych uzupełnionych dodatkowymi aktywnościami na platformie:

  • 28 września 2018, 11.00–17.00 | Narzędziownik
  • 18 października 2018, 11.00–17.00 | Zespół
  • 21 listopada 2018, 11.00–17.00 | Aktywni i kreatywni
  • 11 grudnia 2018, 11.00–17.00 | Produkt+

Program każdego ze spotkań będzie podzielony na bloki tematyczne. Każde z nich będzie zawierało wprowadzenie teoretyczne i praktyczne ćwiczenie wykorzystujące zdobytą wiedzę.

Ścieżki tematyczne

Zajęcia będą prowadzone są dwoma ścieżkami tematycznymi (jedna do wyboru przez uczestnika warsztatu):

  1. Edukacyjna gra terenowa. Podczas której uczestnicy poznają pomysły, dobre praktyki, przykładowe scenariusze na udaną grę terenową w budynku i poza budynkiem szkolnym.
  2. Mobilne studio telewizyjne. Warsztaty, które podpowiedzą jak zorganizować studio telewizyjne lub opracować materiały filmowe. Prowadzący podzielą się technikami i pomysłami, ale przede wszystkim metodyką.
  MOBILNE STUDIO TELEWIZYJNEEDUKACYJNA GRA TERENOWA
NARZĘDZIA TIK W EDUKACJI Weźmiesz udział w warsztatach on-line i stacjonarnych z zakresu wykorzystania narzędzi TIK
JAK KORZYSTAĆ Z ARCHIWALNYCH ZASOBÓW CYFROWYCH?Poznasz cyfrowe zasoby repozytoriów i możliwości ich wykorzystania podczas zajęć. 
EDUKACYJNA GRA TERENOWAPoznasz pomysły, dobre praktyki, przykładowe scenariusze na udaną grę terenową w budynku i poza budynkiem szkolnym. 
MOBILNE STUDIO TELEWIZYJNEDowiesz się jak zorganizować studio telewizyjne lub opracować materiały filmowe. Dzielimy się technikami i pomysłami, ale przede wszystkim metodyką. 
METODYKA PRACY ZWINNEJPoznasz zasady zarządzania poprzez metody agile, poznasz sposób pracy projektowej, który odmieni Twoje dotychczasowe spojrzenie na projekty uczniowskie.
PRAWO AUTORSKIEWarsztat z podstaw prawa autorskiego. Tam dowiesz się więcej na temat licencji, możliwości użycia cyfrowych materiałów. 
KURS ONLINEDostęp do wszystkich modułów kursu zarówno ścieżki „Mobilnego studia” jak i „Gry terenowej”
MATERIAŁY Z KURSUWideo, pliki audio, checklisty, prezentacje, ćwiczenia
CERTYFIKATPo kursie otrzymasz certyfikat w wersji elektronicznej
DOSTĘP DO GRUPY NA FACEBOOKUJesteśmy tam codziennie podczas trwania kursu i odpowiadamy na wszystkie pytania uczestników.
WSPARCIE NA PLATFORMIEOdpowiadamy na Twoje pytania także na platformie. Tam proponujemy ciekawe rozwiązania, wspieramy i motywujemy Was do pracy

Miejsce szkolenia

Laboratorium Szkoły Przyszłości PCSS, ul. Zwierzyniecka 20, Poznań I piętro

0 PLN

30 MIEJSC

Rejestracja

Aby zapisać się na warsztaty, wypełnij formularz rejestracyjny.

Organizatorzy

Organizatorami warsztatów są Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny oraz Laboratorium Szkoły Przyszłości Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN.