BOOTCAMP EDUKACYJNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

INNowatorium

""

Kreatywni, wytrwali, podejmujący ryzyko, umiejący planować. Nowoczesne społeczeństwa potrzebują właśnie takich ludzi, czyli przedsiębiorczych i zmieniających najbardziej szalone pomysły w działania. Z myślą o nich powstał projekt INNOWATORIUM.

Przygoda z innowacją, czyli INNOWATORIUM

Ten trzydniowy letni bootcamp jest skierowany do dzieci i młodzieży pełnych energii, pomysłów, pragnących zmienić na lepsze świat, w którym żyją.

Podczas bootcampu zespoły projektowe będą zmagać się z poważnymi wyzwaniami w celu zapewnienia dla wszystkich czystego, zdrowego, bezpiecznego i dostatniego świata. Te zadania wymagają interdyscyplinarnych, integralnych, innowacyjnych i skoncentrowanych na użytkowniku podejść. 

W INNOWATORIUM wszystkie zespoły są zwycięzcami. Każdy może zdobyć nagrodę. Liczy się współpraca, pomysł, człowiek, produkt, funkcjonalność

logotyp Innowatorium

STEAM

Koncepcja STEAM to interdyscyplinarne podejście łączące: naukę (science), technologię (technology), inżynierię (engineering), sztukę (art) i matematykę (math). W tym wariancie nauczania uczeń realizuje zróżnicowane projekty. Podczas nich samodzielnie rozwiązuje problemy, eksperymentuje, staje się badaczem, odkrywcą, projektantem i testerem. Dzięki temu rozwija umiejętności społeczne i krytyczne myślenie oraz pracuje zespołowo. 

Projekty STEAM powinny być ciekawe, trudne, dawać radość, a ich realizacja – satysfakcję.

Design Thinking

Myślenie projektowe to twórcze podejście. Pomaga dokładnie zdefiniować problem, który próbujesz rozwiązać, zanim zdecydujesz, jak to zrobisz. 

To nie jakaś magiczna metoda lub metodologia. Tutaj niezwykle ważne są: empatia (skoncentrowanie się na człowieku), wspólna praca, prototypowanie (na wczesnym etapie działań i często). 

Moc Design Thinking polega na zmianie sposobu planowania, myślenia, projektowania i działania. To podejście wykorzystuje wiele branż. Dla szkoły może to być rewolucja, której potrzebuje.