Laboratorium Innowacyjnej Edukacji

O Laboratorium

ozdobnik_3@2x

Nowatorska przestrzeń

Laboratorium Innowacyjnej Edukacji to nowatorska przestrzeń edukacyjna powstała w 2016 r., pierwsze w Polsce Edukacyjne Centrum Badawczo Rozwojowe powstałe jako inicjatywa Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego afiliowanego przy Instytucie Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk jako przestrzeń badań w zakresie edukacji w szczególności nad procesami uczenia się, e-Umiejętnościami, pracą grupową, interakcją użytkowników z usługami sieciowymi oraz aplikacjami nowej generacji.

Wyzwania Laboratorium

Największym wyzwaniem dla Laboratorium Innowacyjnej Edukacji jest taka integracja różnorodnych technologii i metod edukacyjnych, aby stworzyć spójne i efektywne scenariusze lekcyjne, które w bardzo dużym stopniu zaangażują uczniów i pomogą rozszerzyć proces edukacji o elementy dotychczas niedostępne. W tym celu przestrzeń jest tworzona na zasadzie “żywego laboratorium” (ang. living lab), a dla jej prawidłowego rozwoju niezbędnym elementem jest aktywny udział w preinkubatorze edukacyjnych usług, produktów i przedsięwzięć w metodologii „proof-of-concept”, stosując jednocześnie zaawansowane metody badania poziomu zadowolenia użytkowników, w szczególności uczniów i nauczycieli.

Z ludźmi i dla ludzi

Laboratorium jest miejscem otwartym na ludzi i idee. Wokół przestrzeni labu skupiają się pełni pasji nauczyciele, edukatorzy, artyści oraz naukowcy tworząc niesamowite projekty jak również dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Laboratorium to także lokalne i europejskie projekty. Jako Laboratorium uczestniczymy w działaniach popularyzujących naukę takich jak Godzina Kodowania, Tydzień robotyki, Noc naukowców, Tydzień Nauki i Sztuki oraz konferencjach metodycznych.

Innowacje technologiczne i edukacyjne

Miejsce jak i działający tu ludzie umożliwiają realizację innowacyjnych edukacyjnych projektów w tym badawczo-rozwojowych w skali kraju i świata. Dzieciom i młodzieży umożliwiamy udział w wymagających eksperymentowania, poszukiwania i odkrywania interdyscyplinarnych przygodach edukacyjnych z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii takich jak:

  • zaawansowane systemy projekcji,
  • Internet Rzeczy,
  • rozszerzona rzeczywistość,
  • wirtualna rzeczywistość,
  • gry edukacyjne
  • programowalne roboty.

SUBSKRYBUJ NAS NEWSLETTER

Chcesz wiedzieć pierwszy?