Dla nauczycieli

By rozwijać kompetencje

Skuteczne, efektywne, wysokiej jakości szkolenia dla nauczycieli są tym, czego wciąż poszukujesz? Czy wykorzystujesz lub chcesz jeszcze lepiej używać narzędzi TIK w edukacji? 

Laboratorium Innowacyjnej Edukacji pomoże Ci udoskonalić warsztat pracy. To tutaj dowiesz się, jak m.in. stosować nowoczesne usługi edukacyjne, realizować interdyscyplinarne projekty STEAM, pracować metodą Design Thinking, przygotować edukacyjny escape room i szkolne studio telewizyjne. Ponadto będziesz mieć okazję do spotkań z ciekawymi ludźmi i rozmów ze specjalistami z różnych dziedzin. 

dziewczynka pisząca na klawiaturze komputera, a w tle stojąca kobieta rozmawiająca przez telefon
PROGRAMOWANIE W SZKOLE

Programowanie kluczową kompetencją przyszłości

Światowe Forum Ekonomiczne przewiduje, że obecni uczniowie szkół podstawowych będą pracować w zawodach, które jeszcze dziś nie istnieją. Można się domyślać, że będą w większości związane z nowymi technologiami. Już w tej chwili na rynku pracy brakuje specjalistów z branży IT.

Komisja Europejska wskazała programowanie jako jedną z kluczowych kompetencji przyszłości.

Rozwiń swój warsztat pracy w tym zakresie, korzystając z naszych doświadczeń. 

archiwalna ilustracja przedstawiająca konny oddział wojska i obserwującą ich grupę ludzi
PRACA ZDALNA

Szkoła na odległość

E-learning to rozwiązanie nie tylko w czasie kryzysu i braku możliwości realizacji zajęć w szkole. To potężne narzędzie do rozszerzania tradycyjnych lekcji. 

Poznaj moc archiwów i ich możliwe zastosowania!

CHMURA USŁUG EDUKACYJNYCH

Usługi, które zmienią komfort Twojej pracy

Koniec nudnych zajęć! Stosowanie nowoczesnych chmurowych usług w edukacji zwiększa zaangażowanie uczniów. Twórz przestrzeń do współdziałania z innymi, eksploruj międzynarodowy system usług dla edukacji oparty o projekt Up2University. Pożegnaj się ze starą tablicą i ciesz się nową erą zajęć cyfrowych.

Poznaj ofertę chmury usług dla edukacji PIONIER Research & Classroom!

uczniowie podczas lekcji podnoszący ręce, aby zgłosić się do odpowiedzi
archiwalna ilustracja przedstawiająca konny oddział wojska i obserwującą ich grupę ludzi
CASE STUDY

Wspaniała historia w nowoczesnym wydaniu

Blisko 6 milionów archiwalnych materiałów edukacyjnych, bezpłatne zdjęcia, materiały źródłowe, czasopisma, starodruki. Wszystko to w wysokich rozdzielczościach i dostępne na wyciągnięcie ręki (przez Internet).

Poznaj moc archiwów i możliwe ich zastosowania!

PROJEKTY EDUKACYJNE

STEAM-owe inspiracje

Koncepcja STEAM to interdyscyplinarne podejście, gdzie w nauczaniu łączy się naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę. Uczeń realizując projekty STEAM, śmiale podejmuje ryzyko, eksperymentuje, przyjmuje rolę badacza i odkrywcy, projektanta oraz testera. Rozwija przy tym kompetencje związane z krytycznym myśleniem, pracą zespołową, umiejętnościami społecznymi.

Dowiedz się, czym jest STEAM!

uczniowie podczas lekcji podnoszący ręce, aby zgłosić się do odpowiedzi
tablica prezentująca listę z 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju
EDUKACJA GLOBALNA
Zmieniaj świat na lepsze

Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważna jest edukacja młodzieży w zakresie problemów współczesnego świata. Natomiast warto przypomnieć, jaki wpływ na kształtowanie przyszłości ma każdy z nas. Pionierzy 2030 to nasza odpowiedź na najważniejsze problemy globalne, uwzględniająca realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Poznaj Design Thinking, prowadząc fantastyczne projekty. 

Program edukacyjny Pionierzy 2030

INSPIRACJE, WARSZTATY, KONFERENCJE

Zmieniam edukację na lepsze

Siłą takich miejsc jak Laboratorium Innowacyjnej Edukacji są ludzie i ich niesamowite umiejętności. Opracowaliśmy wraz z nimi unikalne programy szkoleniowe, narzędzia i usługi, które pomogą Ci w codziennych zadaniach. Wszystko po to, abyś z dnia na dzień czuł się pewniej z technologiami i wiedział, jak je dobrze wykorzystywać.

Dowiedz się więcej o programach szkoleniowych.

Dołącz do grupy Sieć nauczycieli PIONIER R&C