Wydarzenia

Wykorzystanie cyfrowych zasobów Europeany oraz polskich serwisów
z cyfrowymi kolekcjami
w innowacyjnych działaniach edukacyjnych.

Warsztaty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejdź do artykułu       >>

Intel Make Tomorrow Polska 2017

Jak zainspirować młodych ludzi do zostania innowatorami twórczo rozwiązującymi problemy? Zaprosić ich do globalnego ruchu makerów. Analizy wskazują, że do 2020 roku w sektorze nowych technologii może brakować nawet miliona pracowników .

Projekt edukacyjny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejdź do artykułu       >>

Festiwal Sektor 3.0

Jak będzie wyglądać szkoła przyszłości? Które narzędzia będą w niej popularne, które będą skutecznie wspomagać proces edukacji?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejdź do artykułu       >>

SHE for IT w Edulabie

Przez trzy dni, od 7 do 9 lipca 2017 roku, w przestrzeni Laboratorium Szkoły Przyszłości odbywały się intensywne szkolenie w ramach kampanii wolontariackiej „SHE for IT”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejdź do artykułu       >>

Urodziny Scottie Go!

Dokładnie rok temu na rynku pojawiła się gra do nauki programowania dla najmłodszych Scottie Go! Może nie wszyscy wiedzą, ale gra została stworzona przez naszą ekipę – zespół naukowców Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego i zespół Laboratorium Szkoły Przyszłości dla inkubatora Netictech.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejdź do artykułu       >>

Staże w Laboratorium

 

Dzięki współpracy Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego z Wydziałem Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu już 21.08.2017 startujemy z projektem „Od teorii do praktyki z Wydziałem Biologii UAM: staże zawodowe dla specjalności nauczycielskiej w środowisku pozaszkolnym”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejdź do artykułu       >>