Roboty, sensory, a może wirtualna rzeczywistość.

Inspiracja

Jak będzie wyglądać szkoła przyszłości? Które narzędzia będą w niej popularne, które będą skutecznie wspomagać proces edukacji? Zobacz na własne oczy, jak może wyglądać szkoła przyszłości. Poznaj nowe narzędzia i metody edukacji. Przekonaj się, w jaki sposób możesz wykorzystać w edukacji najnowsze technologie sieci nowych generacji, usług i treści.

 

Rozszerzona rzeczywistość

 

Wyobrażasz sobie świat, w którym rzeczywistość i świat wirtualny przenikają się ze sobą, łączą się lub wzajemnie uzupełniają? System łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo może być z powodzeniem stosowany w edukacji na każdym etapie edukacyjnym. Jak to robimy? Zazwyczaj wykorzystujemy do tego obraz z kamery, na który nałożona jest generowana w czasie rzeczywistym grafika 3D. Proste.

Poznaj narzędzie

Aurasma

Wirtualna rzeczywistość

 

Wykorzystaj okulary wirtualnej rzeczywistości. To dzięki nim w kilka chwil będziesz miał wrażenie, że przeniosłeś się do świata, który właśnie oglądasz. Okulary wirtualnej rzeczywistości to dla świata edukacji potężne narzędzie…. Już dziś możesz się o tym u nas przekonać.

Poznaj narzędzia

Google Ekspedycje

Google Earth VR

Daydream

Google cardboard

Sensory, Internet Rzeczy

 

Zbudowanie w kilkanaście minut stacji pogodowej, własnego robota, automatyki domowej lub systemu nawadniania w ogrodzie? Teraz to staje się możliwe. A może… urządzenia podłączyć do Internetu, aby komunikowały się ze sobą?

Sensory i szereg wykonawczych elementów elektronicznych pozwolą Ci rozpocząć swoją przygodę z prototypowaniem interaktywnych urządzeń i Internetem Rzeczy

Poznaj narzędzia

BeCreo

Arduino

Rasberry Pi

Klocki edukacyjne

 

Klocki edukacyjne pozwalają na przygotowanie innowacyjnych pomocy dydaktycznych dla uczniów i ich nauczycieli. Idea „zabawnej nauki” jest nam szczególnie bliska. Klocki zapewniają ciekawe, wesołe i inspirujące aktywności oparte na obowiązującej postawie programowej.

 

Uczniowie wykonując zadania, projekty i eksperymenty będą mogli poczuć się jak młodzi naukowcy, rozwijając przy okazji swoją wiedzę fizyczną, matematyczną, techniczną oraz umiejętności inżynierskie.

Poznaj narzędzia

LEGO Education

Scottie Go!